Proč jsem začala vyrábět svíčky

Svíčky spotřebovávám pravidelně. Někdy jen tak nezapálené jako dekorativní svíčky, jindy mne potěší jejich tlumené světlo, atmosféra, kterou vykouzlí v interiéru, a také pro mě znamenají chvíle klidu a meditace off-line, tedy protiváhu k rychlému spádu dní.

Přirozeně zapaluji neparfémované krystalické svíčky vlastní výroby u kreslení programovaných obrázků, testování automatickou kresbou, i když vyplňuji numerickou mřížku. Jsou připomínkou ohnivého živlu, symbolizují vyšší vedení a představují světelnou ochranu i čistotu záměru. Při “živém” světle snadněji plynu ve flow. Lépe se ladím, “zachytávám” nápady a tvořím.

Svíce jsou neodmyslitelnou součástí našeho domova ať už zapálené, nebo jako dekorativní svíčky spolu s oblíbenými vykuřovadly, krystaly a aromalampami. Dovedou být také mlčenlivým společníkem u osobních karetních výkladů i u denního snění. Používám je denně. Proto bylo přirozené, že přišel nápad na jejich vlastnoruční výrobu.

Vyráběla jsem už ve svém životě leccos. Svůj první cínový šperk, vlastnoručně uvařené mýdlo, keramiku, šitou vazbu knihy. Aranžovala jsem květiny, pletla šály, krasopsala na hrnečky i malovala na hedvábí. Práce rukama krásně zklidňuje mysl, uzemňuje a naplňuje mne dobrým pocitem, když se dílo podaří. A teď, v ten pravý čas, si ke mě našla cestu výroba svíček.

Už třetím rokem jsem jejich soběstačným dodavatelem. Zapaluji je u svých osobních konzultací, pastelkování i testování automatickou kresbou.