Tajuplná magie svatojánské noci s éterickými oleji

V období, kdy louky zrůžoví rozkvetlými hvozdíky, z mezí zavoní mateřídouška, lesem prosvítají malá sluníčka třezalky a u potoka kvete devětsil se blíží svatojánská noc, ta kouzelná chvíle v roce, kdy je vzduch prosycen magií a příroda čaruje. Noc plná tajemství a zázraků, během které se prý stírají hranice mezi světy, lze potkat kouzelné bytosti a přičarovat si lásku. Noc, během níž podle pověstí můžeme nalézt kvetoucí kapradí a nasbírat "devatero kvítí” - bylinky, které mají v tento magický čas největší sílu pro zdraví, štěstí a ochranu.

Výčet devatera svatojánského kvítí se krajově liší, zpravidla se lidé o této noci vydávali do lesů a luk natrhat kouzelné rostliny, jako je třezalka, heřmánek nebo mateřídouška. Tyto byliny pro ně byly nejen lékem, ale i amuletem proti zlým silám. Nalezení květu kapradí, který může rozkvést jen v tuto noc zase mělo jeho nálezci přinést nesmírné bohatství a štěstí. Každý z nás ale nemá tu možnost vyběhnout o půlnoci na vhodné místo pro sběr léčivek, omladit svou svěžest koupelí v lesní studánce nebo čerpat sílu země bosýma nohama, či přímo poválením se v ranní rose. Těžko si také představit, že dnes budeme bloudit setmělým lesem a pátrat po onom zázračném květu, který nám rázem změní život k lepšímu.

Abychom oslavili život v celé jeho kráse a plnosti a vzdali hold magickému času, který se blíží, přinášíme svatojánský poklad až k vám domů. Na našem e-shopu můžete pomyslně "natrhat" kvítí a přenést si tak kousek této kouzelné noci do svého domova v podobě éterických olejů, které jsou extrahovány jen z těch nejkvalitnějších bylin. A kdoví, třeba jim "svatojánský" nákup přeci jen vdechne zvláštní kouzlo. 

Nechte se inspirovat starodávnými tradicemi a pověstmi  a objevte kouzlo, které tato noc nabízí. Ať vás domácí aromaterapie přenese do světa přírodních zázraků!