Články

Královna levandule

Královna levandule

Levandule je vyhledávaná nejen jako letní okrasa terasy a dekorace ve stylu Provence, nýbrž i ve formě bylinného éterického oleje, který bezesporu královnou všech esencí a nemůže chybět ve vaší domácí lékárničce. Má velmi široký rozsah účinků a možností využití, ať již v aromalampě a difuzéru, nebo přímou aplikací na pokožku.


Jak si zpříjemnit cestování pomocí vůní do auta

Jak si zpříjemnit cestování pomocí vůní do auta

Cestování autem je pro mnoho z nás každodenní součástí života. Ať už se jedná o dojíždění do práce, víkendové výlety s rodinou nebo dlouhé cesty na dovolenou, trávíme v autě značné množství času. Proč si tedy nezpříjemnit tuto dobu pomocí vůní, které mohou proměnit váš vůz v oázu klidu a pohody?


Jak fungují ultrazvukové aroma difuzéry a jak o ně pečovat?

Jak fungují ultrazvukové aroma difuzéry a jak o ně pečovat?

Ultrazvukové difuzéry éterických olejů představují technologický zázrak v domácnosti pro milovníky aromaterapie. Tyto přístroje převratným způsobem mění svět domácí aromaterapie a přináší vůně pro zdraví a duševní pohodu formou, která je bezpečná a dosažitelná pro každého.


Příběh svíček: Plameny, které osvětlují historii

Příběh svíček: Plameny, které osvětlují historii

Od pradávna jsou svíčky nejen zdrojem světla, ale také symbolem, nástrojem rituálů a dokonce uměleckým dílem. Zajímá vás, jaká je historie svíček? Ohlédněme se společně za jejich příběhem, od skromných počátků až po současnost, kdy jsou svíčky nejen praktickým předmětem, ale také esencí přírodní krásy a klidu.


Vánoce bez svíček a vůní? To by nešlo...

Vánoce bez svíček a vůní? To by nešlo...

Symbolem Vánoc je bezesporu SVĚTLO. Všechna ta světýlka nadšení v dětských očích, hvězdy v oknech, andělské svícny, osvětlená náměstí, rozsvícené stromečky, prskavky a samozřejmě Betlémské světlo v podobě svíčky u sváteční tabule. A hned za všemi světelnými vjemy následují vůně. Například tradice pálení bylinných vykuřovadel - "františků" - sahá až k dávným civilizacím (starověký Egypt, Indie, Čína).


Poděkování maminkám

Poděkování maminkám

Druhou květnovou neděli slaví svůj svátek maminky. Nebýt jich, tak bychom tu nebyli, a to doslova. Toho dne si každá žena, která ve vašem životě představuje mateřský vzor, zaslouží zvláštní uznání a poděkování v podobě milého slova, květiny či něčeho sladkého. Maminky všech generací - novopečené maminky i maminky dětí již dospělých, babičky i tchyně, pečující tety a mámy/pěstounky - jsou těmi, komu rozhodně uděláte radost telefonátem, pohlednicí, přáním ke Dni matek.


Harmonie plamene – terapeutický účinek svíček

Harmonie plamene – terapeutický účinek svíček

Svíčky využíváme je nejen kvůli estetice, ale hlavně pro relaxaci a navození příjemné atmosféry. Plamen svíčky má uklidňující efekt a pomáhá snižovat stres a napětí. Relaxační účinek světla plamene svíčky je dobře známý a často využívaný pro meditaci a terapii. Proč má takový efekt? 


Je lepší svíčka z parafínu nebo z přírodního vosku?

Je lepší svíčka z parafínu nebo z přírodního vosku?

Když si představíme svíčku, mnoho z nás si vzpomene na kouzelné chvíle, ať už jsou to narozeninové oslavy, romantické večery, meditace nebo prostě klidné večery u knihy. Svíčky nejenže nám poskytují světlo, ale také vytvářejí atmosféru. Je důležité, jaký typ svíčky hoří v našem svícnu? Je to svíčka z parafínu nebo z přírodního vosku? A v čem je vůbec rozdíl?