Články

Srovnání svíček ze sójového a palmového vosku

Srovnání svíček ze sójového a palmového vosku

Oproti svíčkám z přírodního vosku jsou sice svíčky z parafínu v dnešní době běžné a často levnější, protože parafín je vedlejším produktem při rafinaci ropy, ale i když mohou být atraktivní svou cenou, mají řadu nevýhod. Proto se v dnešní době, kdy se mnoho z nás zaměřuje na udržitelný životní styl, svíčky ze sójového a palmového vosku stávají oblíbenou volbou pro mnoho domácností. Nabízejí totiž ekologičtější a kvalitnější alternativu k tradičním parafínovým svíčkám. Zbývá ale otázka, který z těchto dvou vosků upřednostnit.


Jak si vybrat aroma difuzér na éterické oleje

Jak si vybrat aroma difuzér na éterické oleje

Existuje široká škála typově i vzhledově odlišných difuzérů a při výběru toho správného se někdy můžeme cítit bezradní. V tomto článku se snažíme shrnout jak jednotlivé druhy aromadifuzérů fungují a jaké jsou jejich výhody a nevýhody.


Mandarinka, jemná esence štěstí

Mandarinka, jemná esence štěstí

Mandarinka je všestranná a je ceněná pro své široké spektrum použití, od aromaterapie přes kosmetiku až po zdravotní přínosy. Díky sladké, osvěžující vůni a pozitivním účinkům na psychiku je jedním z nejoblíbenějších přírodních stimulantů dobré nálady.


Výjimečný grapefruit - na co je dobrý?

Výjimečný grapefruit - na co je dobrý?

Grapefruit a jeho esenciální olej přinášejí široké spektrum zdravotních přínosů, od podpory trávení a hubnutí až po zlepšení zdraví pokožky a vlasů. Díky osvěžující vůni a antimikrobiálním vlastnostem je ideálním doplňkem pro aromaterapii a každodenní péči o tělo.


Královna levandule

Královna levandule

Levandule je vyhledávaná nejen jako letní okrasa terasy a dekorace ve stylu Provence, nýbrž i ve formě bylinného éterického oleje. Je bezesporu královnou všech esencí a nemůže chybět ve vaší domácí lékárničce. Má velmi široký rozsah účinků a možností využití, ať již v aromalampě a difuzéru, nebo přímou aplikací na pokožku.


Jak si zpříjemnit cestování pomocí vůní do auta

Jak si zpříjemnit cestování pomocí vůní do auta

Cestování autem je pro mnoho z nás každodenní součástí života. Ať už se jedná o dojíždění do práce, víkendové výlety s rodinou nebo dlouhé cesty na dovolenou, trávíme v autě značné množství času. Proč si tedy nezpříjemnit tuto dobu pomocí vůní, které mohou proměnit váš vůz v oázu klidu a pohody?


Jak fungují ultrazvukové aroma difuzéry a jak o ně pečovat?

Jak fungují ultrazvukové aroma difuzéry a jak o ně pečovat?

Ultrazvukové difuzéry éterických olejů představují technologický zázrak v domácnosti pro milovníky aromaterapie. Tyto přístroje převratným způsobem mění svět domácí aromaterapie a přináší vůně pro zdraví a duševní pohodu formou, která je bezpečná a dosažitelná pro každého.


Příběh svíček: Plameny, které osvětlují historii

Příběh svíček: Plameny, které osvětlují historii

Od pradávna jsou svíčky nejen zdrojem světla, ale také symbolem, nástrojem rituálů a dokonce uměleckým dílem. Zajímá vás, jaká je historie svíček? Ohlédněme se společně za jejich příběhem, od skromných počátků až po současnost, kdy jsou svíčky nejen praktickým předmětem, ale také esencí přírodní krásy a klidu.


Vánoce bez svíček a vůní? To by nešlo...

Vánoce bez svíček a vůní? To by nešlo...

Symbolem Vánoc je bezesporu SVĚTLO. Všechna ta světýlka nadšení v dětských očích, hvězdy v oknech, andělské svícny, osvětlená náměstí, rozsvícené stromečky, prskavky a samozřejmě Betlémské světlo v podobě svíčky u sváteční tabule. A hned za všemi světelnými vjemy následují vůně. Například tradice pálení bylinných vykuřovadel - "františků" - sahá až k dávným civilizacím (starověký Egypt, Indie, Čína).


Poděkování maminkám

Poděkování maminkám

Druhou květnovou neděli slaví svůj svátek maminky. Nebýt jich, tak bychom tu nebyli, a to doslova. Toho dne si každá žena, která ve vašem životě představuje mateřský vzor, zaslouží zvláštní uznání a poděkování v podobě milého slova, květiny či něčeho sladkého. Maminky všech generací - novopečené maminky i maminky dětí již dospělých, babičky i tchyně, pečující tety a mámy/pěstounky - jsou těmi, komu rozhodně uděláte radost telefonátem, pohlednicí, přáním ke Dni matek.

Další