Sójové svíčky - Barva - Bílá

Ručně odléváme sójové svíčky do skleněných nebo plechových uzavíratelných nádob. Do sójového vosku nepřidáváme žádná barviva, umělé přísady, či vůně. Jedná se o biologicky odbouratelný materiál, jehož produkce má menší dopad na životní prostředí. Svíčky mají bavlněný knot s příměsí papíru pro lepší hoření. 

Sójové svíčky při hoření produkují méně sazí a emisí ve srovnání s parafínovými svíčkami, což pro vás znamená lepší kvalitu vzduchu v domácnosti. Ačkoli mohou být dražší v pořizovacích nákladech, tak díky delší době hoření a vyšší kvalitě se vám jejich koupě vyplatí.

Sójové svíčky mají za studena bílou barvu, hořením se malinko zbarví do krémové. Předností tohoto produktu je dlouhá životnost a ohleduplnost ke zdraví vás i vašich zvířecích mazlíčků. Dáváte-li přednost ekologicky šetrnějším produktům, pak je pro vás sójová svíčka ta pravá - zcela biologicky odbouratelná a 100% vegan. Pozvolné tání sójového vosku vám zajistí mnohahodinový zážitek.

Pokud jste příznivci vůní, určitě navštivte také naši kategorii zboží "Provoněný domov", kde nabízíme špičkové a 100% přírodní éterické oleje české firmy Nobilis Tilia.

Je lepší svíčka z parafínu nebo z přírodního vosku?

Je lepší svíčka z parafínu nebo z přírodního vosku?

Když si představíme svíčku, mnoho z nás si vzpomene na kouzelné chvíle, ať už jsou to narozeninové oslavy, romantické večery, meditace nebo prostě klidné večery u knihy. Svíčky nejenže nám poskytují světlo, ale také vytvářejí atmosféru. Je důležité, jaký typ svíčky hoří v našem svícnu? Je to svíčka z parafínu nebo z přírodního vosku? A v čem je vůbec rozdíl?


Harmonie plamene – terapeutický účinek svíček

Harmonie plamene – terapeutický účinek svíček

Svíčky využíváme je nejen kvůli estetice, ale hlavně pro relaxaci a navození příjemné atmosféry. Plamen svíčky má uklidňující efekt a pomáhá snižovat stres a napětí. Relaxační účinek světla plamene svíčky je dobře známý a často využívaný pro meditaci a terapii. Proč má takový efekt? 

Rádce

Proč je důležité pečovat o svíčky a jak na to?

Proč je důležité pečovat o svíčky a jak na to?

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak vytvořit příjemnou a uklidňující atmosféru, je používání přírodních svíček. Tyto svíčky nejen přinášejí příjemné světlo, ale také mají pozitivní dopad na lidskou psychiku a celkovou pohodu. Pokud máte svíčku vyrobenou ze 100% přírodního sójového nebo palmového vosku, může být tento zážitek ještě příjemnější. Nejenže tyto svíčky poskytují čistší hoření než svíčky na bázi parafínu, ale také prohořívají podstatně pomaleji. Nicméně i ony potřebují určitou péči (ne nutně), aby vám vydržely dělat radost co nejdéle a zůstaly ve skvělé kondici. Ale proč je důležité o ně pečovat? A jak bychom měli postupovat?


Srovnání svíček ze sójového a palmového vosku.

Srovnání svíček ze sójového a palmového vosku.

Oproti svíčkám z přírodního vosku jsou sice svíčky z parafínu v dnešní době běžné a často levnější, protože parafín je vedlejším produktem při rafinaci ropy, ale i když mohou být atraktivní svou cenou, mají řadu nevýhod. Například mohou produkovat černý kouř a uvolňovat potenciálně škodlivé chemikálie do ovzduší. Proto se v dnešní době, kdy se mnoho z nás zaměřuje na udržitelný životní styl, svíčky ze sójového a palmového vosku stávají oblíbenou volbou pro mnoho domácností. Nabízejí totiž ekologičtější a kvalitnější alternativu k tradičním parafínovým svíčkám. Zbývá ale otázka, který z těchto dvou vosků upřednostnit.