Svíčky z palmového vosku - Průměr - 5,6 cm

Prodáváme jen svíčky vlastní výroby. K výrobě používáme 100% přírodní palmový vosk s certifikací RSPO. Dáváte-li přednost ekologicky šetrnějším produktům, pak je pro vás svíčka z palmového vosku ta pravá - zcela biologicky odbouratelná a 100% vegan. Všechny naše originální svíčky vyrábíme ručně, bez parafínu a dalších chemických přísad, knoty používáme bavlněné.

Svíčky z přírodního palmového vosku se vyznačují velmi dlouhou dobou hoření, nečadí a nevydávají žádný zápach. Jejich předností je dlouhá životnost a ohleduplnost ke zdraví vás i vašich zvířecích mazlíčků.

Svíčky mají na povrchu krásnou krystalickou strukturu, která připomíná "mrazové květy" na okenních tabulkách v zimě. Tento efekt vzniká přirozeně, díky vlastnostem vosku a je na každé svíčce jedinečný. Rozhodli jsme se svíčky z palmového vosku nebarvit a neparfémovat. Čistá bílá barva (svíčky mají krémový nádech) podle nás sluší krystalickým svíčkám nejvíc.

Pokud jste příznivci vůní, určitě navštivte také naši kategorii zboží "Provoněný domov", kde nabízíme špičkové a 100% přírodní éterické oleje české firmy Nobilis Tilia.

Je lepší svíčka z parafínu nebo z přírodního vosku?

Je lepší svíčka z parafínu nebo z přírodního vosku?

Když si představíme svíčku, mnoho z nás si vzpomene na kouzelné chvíle, ať už jsou to narozeninové oslavy, romantické večery, meditace nebo prostě klidné večery u knihy. Svíčky nejenže nám poskytují světlo, ale také vytvářejí atmosféru. Je důležité, jaký typ svíčky hoří v našem svícnu? Je to svíčka z parafínu nebo z přírodního vosku? A v čem je vůbec rozdíl?


Harmonie plamene – terapeutický účinek svíček

Harmonie plamene – terapeutický účinek svíček

Svíčky využíváme je nejen kvůli estetice, ale hlavně pro relaxaci a navození příjemné atmosféry. Plamen svíčky má uklidňující efekt a pomáhá snižovat stres a napětí. Relaxační účinek světla plamene svíčky je dobře známý a často využívaný pro meditaci a terapii. Proč má takový efekt? 


Srovnání svíček ze sójového a palmového vosku

Srovnání svíček ze sójového a palmového vosku

Oproti svíčkám z přírodního vosku jsou sice svíčky z parafínu v dnešní době běžné a často levnější, protože parafín je vedlejším produktem při rafinaci ropy, ale i když mohou být atraktivní svou cenou, mají řadu nevýhod. Proto se v dnešní době, kdy se mnoho z nás zaměřuje na udržitelný životní styl, svíčky ze sójového a palmového vosku stávají oblíbenou volbou pro mnoho domácností. Nabízejí totiž ekologičtější a kvalitnější alternativu k tradičním parafínovým svíčkám. Zbývá ale otázka, který z těchto dvou vosků upřednostnit.


Příběh svíček: Plameny, které osvětlují historii

Příběh svíček: Plameny, které osvětlují historii

Od pradávna jsou svíčky nejen zdrojem světla, ale také symbolem, nástrojem rituálů a dokonce uměleckým dílem. Zajímá vás, jaká je historie svíček? Ohlédněme se společně za jejich příběhem, od skromných počátků až po současnost, kdy jsou svíčky nejen praktickým předmětem, ale také esencí přírodní krásy a klidu.

Rádce

Proč je důležité pečovat o svíčky a jak na to?

Proč je důležité pečovat o svíčky a jak na to?

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak vytvořit příjemnou a uklidňující atmosféru, je používání přírodních svíček. Tyto svíčky nejen přinášejí příjemné světlo, ale také mají pozitivní dopad na lidskou psychiku a celkovou pohodu. Pokud máte svíčku vyrobenou ze 100% přírodního sójového nebo palmového vosku, může být tento zážitek ještě příjemnější. Nejenže tyto svíčky poskytují čistší hoření než svíčky na bázi parafínu, ale také prohořívají podstatně pomaleji. Nicméně i ony potřebují určitou péči (ne nutně), aby vám vydržely dělat radost co nejdéle a zůstaly ve skvělé kondici. Ale proč je důležité o ně pečovat? A jak bychom měli postupovat?